kitap
Paramaṇuparamamahattvanto’sya vasikaraḥ 40
“Kişinin farkındalığı, ustalığı en küçük atom parçasından sonsuz enginliğe erişecektir.” 1.40
Patanjali’nin Yoga Sutraları Patanjali’nin Yoga Sutraları üzerine yapılmış ilk klasik yorum milattan sonra beşinci yüzyılda yapmış olduğu tahmin edilen Vyāsa Maharişi’ye aittir.
Vyāsa Maharişi’nin yorumu Yoga Sutraların aktarmaya çalıştığı öğretiyi, anlamı sunan temel eser olarak kaleme alındığı günden bugüne kadar en önemlisi olarak kabul edilmiş ve önemini korumuştur. Vyāsa Maharişi’nin ardından pek çok yoga ustası da aynı biçimde Vyāsa’nın yorumuna ek olarak Patanjali’nin Yoga Sutralarını şerhler düşüp, açıklama yapmışlardır. Bunların içinde en önde gelenleri Vijñāna Bhikṣu, Vacaspati Mişra ve Raja Bhoja’nın yorumlarıdır.
Yoga öğretisinin en önemli metinlerinden biri olan Yoga Darşana, yoga öğretisi ve yaşama bakış açısıyla ilgilenenler için eşsiz bir katkı, eşsiz bir kaynak olacaktır.
Bu kitap aynı zamanda kendi zihninin efendisi olmak isteyenler için, varoluş boyutlarının derin iç katmanlarını keşfedip, benlik sınırlarının ötesine geçip katıksız mutluluğa, sonsuz enginliğe yol almak isteyenler için de ışık olacaktır.

SATIN AL