Nerede?

Online / Yüz yüze

Ne Zaman?

10 Eylül-26 Aralık / 19.00-21.00

yoga

Geleneksel Hatha Yoga ekollerinden Şivananda Yoga stilinde ileri seviye Asana’lar ile daha derin Dharana (Konsantrasyon) ve Pratyahara (duyu yetkinliği ve yönetiminde) adımlarında keskinleşmeyi hedefleyen bu dersler İleri Seviye başlığı altında sunulmaktadır.

İleri Seviye tanımı her ne kadar göreceli bir ibare olsa da, Damla Dönmez’in 3 yıldır vermekte olduğu bu Salı aksam derslerine genellikle İleri Seviye Yoga Uzmanlık Programı katılımcıları ya da Temel ya da İleri Seviye Uzmanlık mezunları veya uzun süreli dışarıdan takip eden öğrenciler katılmaktadır. İçerik katılan öğrencilere göre yer yer değişmekle birlikte, bireysel seviyelerine göre kişisel önerilerle gelişimini hedeflemektedir. Ancak genel bir tanıtımı aşağıdaki gibi sunulabilir:

DERS İÇERİK

İleri Seviye Dersler 90 dak Şivananda stili İleri seviye Asana Uygulaması ve 30 dakika Pranayama, Nefes Çalışmaları ile yer yer zamanı uzayabilen Nefes Meditasyonu Çalışmalarından an oluşur.

Toplam 120 dakika süren Ders sekansı:

 • Ayakta veya Oturarak Temel Eklem Isınmaları (Pavanmukta)
 • Güneşe Selam / Mantra’lar ile Güneşe Selam
 • Güneş’e Selam Varyasyonları / İleri Seviye Ayakta Pozlar ile desteklenen Varyasyonlar
 • Baş Duruşunu 1 dakika minimum sabit tutabildiklerini kabul ile Baş Duruşu Varyasyonları, Akrep, Ön Kol & El Amudu üzerine Çalışmalar
 • Mayurasana (Tavuskuşu) gibi derin Kol Dengeleri üzerine Giriş Çalışmaları
 • Temel Pozlar üzerinde Kalça & Geri Bükülme & Bacak odaklı derinleşmiş Varyasyonlar
 • Temel Nefes Tekniklerinden Kapalabhati (Ateş Nefesi) ve Anuloma Viloma (Dengeleyici Nefes Tekniği) üzerinde tur sayısı ve nefes tutuş üzerinde derinleşmeler
 • Kriya (Arınma Tekniklerinden) Nauli, Uddiyana Bandha, Agni Sara çalışmaları
 • Mudra, Enerji Pres noktaları üzerinden daha derin Pratyahara çalışmaları
 • Bandha, Enerji Kilitleri üzerinde farkındalık ile
 • Nefes Meditasyon Çalışmalarından oluşmaktadır.

KAYIT & PAYLAŞIM

Dersler her canlı uygulamadan sonra site üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Süreli Erişimler” altında 12 ay boyunca erişime açık olacaktır. Her ders sonrası sisteme girerek dersi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Dileyenler Mudanya’da Damla Dönmez’in Yoga stüdyosunda canlı olarak da katılabilir. Ancak tercih edenler için Online katılım opsiyonu açıktır.

ÜCRET

12 Eylül-26 Aralık arası her Salı 19.00-21.00 arasında 4 ay boyunca gerçekleşecektir. Toplam 16 derstir. Sadece tek bir aylık olarak da katılım ve ödeme mümkündür.

İLETİŞİM

KAYIT

Kayıt için aşağıdaki seçeneklerden biri ile ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra Zoom detayları mail ile iletilecektir. Lütfen spam/junk/gereksiz klasörleri dahil posta kutunuzu kontrol ediniz.