Nerede?

KAYIT

Ne Zaman?

yoga

Meditasyon ile yeni tanışmış, Meditasyon’a Giriş Kursunu tamamlamış veya bir süredir Meditasyon uygulaması olanların uygulamalarını derinleştirmelerini hedefleyen bir kurstur.

“Meditasyon nedir?”, “Düzenlilik adına nasıl bir uygulamaya ihtiyaç duyar?” ve “Belli başlı odaklanma/konsantrasyon yöntemleri ve teknikleri nelerdir?” gibi soruları ve daha fazlasını konuşuyor olacak ve kişisel bir meditasyon pratiği yerleştirmeye çalışılacaktır.

  • Toplam 16 Saat
  • 2’şer saatlik 8 Ders (Her Ders 1 saat Uygulama & 1 Saat Teoriden oluşmaktadır)

Meditasyon, zihni doğru kullanmanın, duygularının ve düşüncelerinin sorumluluğunu alarak, doğru teşhis ederek, zihnin odaklılığını, böylece dinginliğini ve doğru eylemlerin tercihi adına da zekanın keskinliğini vaat eden bir doğru yaşama kılavuzudur. Çünkü bilgelerin de deyişiyle “zihnini yönetebilen en büyük kraldır, zihni yönetemeyen ise en büyük köle”.

Her Ders 5 dakika Gevşeme, 10 dakika Asana (fiziksel duruşlar) & 10 dakika Pranayama (nefes çalışmaları) ile başlar ve 30 dakika Rehberli Meditasyon uygulaması ile devam eder. Ardından 60 dakika Meditasyon üzerine Sohbet/Teori’den oluşur.

PROGRAM

1. Ders: Meditasyon Nedir? Meditasyon Rehberi ve Meditasyon Günlüğü Kullanımı; Temel Konstrasyon Tekniği: Nefes

2. Ders: Neden Meditasyon Yapmalıyız? Zihnin Yapısı ve Zihin Analojileri

3. Ders: Meditasyon Önündeki Engeller Nelerdir?

4. Ders: 3 Guṇa: Zihnin Dengesi için Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?

5. Ders: Konsantrasyon Teknikleri-1: Ses Tarama

6. Ders: Konsantrasyon Teknikleri-2: Trātak

7. Ders: Konsantrasyon Teknikleri-3: Japa & Mantra

8. Ders: Ve Sonra?: Meditasyonun Nihayeti

 

ÜCRET

1540 TL (%20 KDV dahildir)

 

Videolar, ders notları ve yönlendirmeli meditasyonlardan oluşan kurs kayıtlarına 12 ay boyunca erişim için aşağıdaki linke tıklayınız

SATIN AL

 

İLETİŞİM

damlagayatri@gmail.com