Nerede?

KAYIT

Ne Zaman?

yoga

“Meditasyon’a Giriş Kursu”, Meditasyon’a yeni başlayanlar için tasarlanmış bir kurs olup Meditasyon’a dair ön-hazırlayıcı rutinler ve temel nefes odaklı konsantrasyon teknikleri ile zihin üzerinde odaklanma ve olumlu düşünme gücünü yeniden kazandırmayı hedefler. 4 Hafta boyunca, Meditasyon’un temellerinden başlayarak “Meditasyon’da Doğru Oturuş Nasıl Olmalıdır?”, “Zihin Nedir?”, “Meditasyon Neyi amaçlar?”, “Fiziksel Beden Postürü, Nefes Akışı ile Zihin arasındaki Bağ Nedir?”, “Bilinçaltı, Gündelik Bilinç arasındaki ilişki nedir ve farkındalık ile nasıl yönetilir?” gibi sorular üzerinde duracak ve köklü bir Meditasyon pratiği yerleştirmeyi araştırmaktadır.

  • Toplam 8 Saat
  • 2’şer saatlik 4 Ders (Her Ders 1 Saat uygulama ve 1 saat Teoriden oluşmaktadır

Meditasyon, zihni doğru kullanmanın, duygularının ve düşüncelerinin sorumluluğunu alarak, doğru teşhis ederek, zihnin odaklılığını, böylece dinginliğini ve doğru eylemlerin tercihi adına da zekanın keskinliğini vaat eden bir doğru yaşama kılavuzudur. Çünkü bilgelerin de deyişiyle “zihnini yönetebilen en büyük kraldır, zihni yönetemeyen ise en büyük köle”.

Her Ders önce Pratik/uygulama ile ortalama 5 dakika Ön-Gevşeme, 20 dakika Asana (fiziksel duruşlar) & Pranayama (nefes çalışmaları) ile başlayacak ve zamansal olarak kademeli şekilde artarak ortalama 20 dakika Rehberli Meditasyon ile Uygulama kısmından ve ardından 90 dakika Meditasyon üzerine Sohbet/Teori’den oluşmaktadır.

Kurs Müfredatı

1.Ders:
Teori: Meditasyon Nedir? Meditasyon Rehberi ve Meditasyon Günlüğü Kullanımı; Meditasyon’da Doğru Oturuş Nasıl Olmalı? Doğru Nefes kullanımı
Konsantrasyon Tekniği: Tam Yoga Nefesi

2.Ders:
Teori: Odaklılık, Konsantrasyon ve Nesne ile Zihin; Sinir Sistemi Dengeleme Hedefli Nefes Tekniği
Konsantrasyon Tekniği: Anuloma Viloma (Alternatif Burun Nefesi)

3.Ders:
Teori: Zihin Nedir? Farkındalıklı Uyanık Bilinç ve Bilinçaltı Nedir? Hafıza Nedir? Geçmiş ve Gelecek İlişkisinde Zihin.
Konsantrasyon Tekniği: Kare Çizmek

4.Ders:
Teori: Meditasyon ve Konsantrasyon arasındaki Fark? Ritim ve Zihin İlişkisi. Köklü Meditasyon Pratiği için Yönergeler
Konsantrasyon Tekniği: Çizgi İmgelem

 

ÜCRET

820 TL (%20 KDV dahildir)

Videolar, ders notları ve yönlendirmeli meditasyonlardan oluşan kurs kayıtlarına 12 ay boyunca erişim için aşağıdaki linke tıklayınız

SATIN AL

 

İLETİŞİM

damlagayatri@gmail.com