Nerede?

Zoom Online

Ne Zaman?

06:45 // Her Salı-Perşembe

yoga

Sādhana, Sanskrit dilinde "sistematik düzenli manevi çalışma" anlamına gelir. Varılmak istenen hedef sādhya ise ona götüren yol, araç, vesile sādhana olur. Her değişim, dönüşüm emek ile gelir. Bu anlamda sabahları Yoga kültüründe Brahmamuhurta olarak tanımlanır, "Yaradan'ın zamanı". Sabah gün doğumu Güneş ve Dünya'nın kurdukları ilişkinin özel olması nedeniyle manevi kişisel çalışma için, kendinle bağ kurmak için en uygun ve özel zamandır. 

Satsang ise "sat", "hakikat" ve "sangha", "topluluk, grup" yani "hakikat için bir araya gelen topluluk" demektir. Kendini bilme yolunda yürüyen bir grup insanın beraber buluşması, buna dair çalışmalar yaptığı beraberliği kast eder.

Pandemi döneminde 21 gün Sādhana başlığında başlayan buluşmalarımız sabah meditasyonu, ardından Bhagavad Gita üzerine sohbetler iile başladı. Ardından 41 güne ve daha sonra yüz küsür güne doğru devam etti. Şu anda da hala devam etmekteyiz. Çünkü Sādhana, bir ömürlük bir yolculuk.

Dönem dönem farklı konular üzerine konuştuğumuz bu sabah buluşmalarında Bhagavadg Gita'daki "20 Erdem'den", kitabın ikinci ve üçüncü bölümlerinin ayrıntılı mısra mısra incelenmesine ve daha sonra Yoga Sutra'lardan "Yama & Niyama'lara" kadar devam etti. Tüm sohbetlere ücretsiz bir şekilde Spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. https://open.spotify.com/show/7jR318mZKf8R1CvwEBxXlK

Canlı olarak sabah buluşmalarına katılmak isterseniz şu anda Bhagavad Gita'dan belli dizeleri her sabah okumakta ve üzerine sohbet etmekteyiz. 

Sabah buluşma programı:

07.00: Prānāyāma (Nefes Çalışmaları) & Meditasyon

07.30 - 08.00 Bhagavad Gita'dan okuma & sohbet

 

Katılım ücretsizdir. 

Eğer katılmayı isterseniz damlagayatri@gmail.com mail atarak Zoom Id & Şifre detaylarını öğrenebilirsiniz.