Nerede?

Kayıt

Ne Zaman?

yoga

“Bir insanın gelmiş geçmiş en büyük problemi huzursuz bir zihni kontrol altına almak, tüm düşünceleri ve istekleri sakinliğe ve daha yüce amaçlara dönüştürebilmektir. Eğer zihni kontrol altına almayı başarabilirse, o kişi kendi öznel özgürlük alanında ve gücünde imparatorların imparatorudur.”
Swami Sivananda

NEDİR?:
Meditasyon, zihni doğru kullanmanın, duygularının ve düşüncelerinin sorumluluğunu alarak, doğru teşhis ederek, zihnin odaklılığını, böylece dinginliğini ve doğru eylemlerin tercihi adına da zekanın keskinliğini vaat eden bir doğru yaşama kılavuzudur. Çünkü bilgelerin de deyişiyle “zihnini yönetebilen en büyük kraldır, zihni yönetemeyen ise en büyük köle”.

Meditasyon ile yeni tanıştıysanız ya da bir süredir uyguluyor ancak derinleşmeyi hedefliyorsanız 8 hafta süren bu kurs kapsamında "Meditasyon nedir?", "Düzenlilik adına nasıl bir uygulamaya ihtiyaç duyar?" ve "Belli başlı odaklanma/konsantrasyon yöntemleri ve teknikleri nelerdir?" gibi soruları ve daha fazlasını konuşuyor olacak ve kişisel bir meditasyon pratiği yerleştirmeye çalışacağız.

Her Ders Zoom üzerinden Online, 5 dakika Gevşeme, 10 dakika Asana (fiziksel duruşlar) & 10 dakika Pranayama (nefes çalışmaları) ile başlayacak ve 30 dakika Rehberli Meditasyon uygulaması ile devam edecek. Ardından 60 dakika Meditasyon üzerine Sohbet/Teori’den oluşacak. Katılımcılar her hafta düzenli uygulamaya dair Meditasyon Günlüğü tutacak ve her hafta sonunda teslim ederek gelişmeleri adına rehberlik alıyor olacak.

Tüm dersler Zoom üzerinde gerçekleşirken, hepsi kayıt altına alınacak ve ders bitiminde tüm katılımcılara e-posta yoluyla ders kayıtları iletilecek. Eğer herhangi bir derse (ya da hepsine) canlı katılım sağlayamazsanız sonrasında da izleyerek takip edebilirsiniz ve ayrıca rehberlik adına özelden iletişim kurabilirsiniz.

PROGRAM:

DERS-1: Meditasyon Nedir? Meditasyon Rehberi ve Meditasyon Günlüğü Kullanımı; Temel Konstrasyon Tekniği: Nefes
DERS-2: Neden Meditasyon Yapmalıyız? Zihnin Yapısı ve Zihin Analojileri
DERS-3: Meditasyon Önündeki Engeller Nelerdir?
DERS-4: 3 Guṇa: Zihnin Dengesi için Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?
DERS-5: Konsantrasyon Teknikleri-1: Ses Tarama
DERS-6: Konsantrasyon Teknikleri-2: Trātak
DERS-7: Konsantrasyon Teknikleri-3: Japa & Mantra
DERS-8: Ve Sonra?: Meditasyonun Nihayeti

ÜCRET

760 tl (%18 Kdv dahildir)

 

KAYIT &SATIN AL

Kurs kayıtlarına 1 yıllık erişimle satın almak için Bağlantıya Tıklayınız